0(530) 511 65 92
7/24 Online Destek HEMEN REKLAM VER

Google Reklamları ile İşinizi Büyütün!

Google AdWords reklamları uzun vadeli çalışmalar yerine daha hızlı sonuç  almak isteyen markaların tercihi. Çünkü Google arama motoru sonuçlarında üst sıralarda çıkmak SEO çalışmalarıyla bir hayli zor. Minimum 3-4 aylık bir çalışma gerektiren SEO, kısa sürede yükselmek isteyen markaların tercih etmediği bir yöntem. Düşük maliyetle dahi etkili geri dönüş imkanı sunan Google reklamları ise hem büyük hem küçük ölçekli markaların hedef kitlelerine ulaşma stratejilerinin başında geliyor.

Google AdWords Reklamları Nedir?

Google reklamları markanızı potansiyel hedef kitlenize duyurmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda verdiğiniz hizmetler ve sattığınız ürünlerle ilgili anahtar kelime aramalarında üst sıralarda çıkmanızı, potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlar. Eğer internetten satış yapıyorsanız satış oranlarınızı yükseltebilir, bütçenizi gereksiz yere harcamadan etkili sonuç alabilirsiniz. Özellikle geleneksel medya reklam modelleri ile kıyaslarsak Google reklamları tıpkı sosyal medya reklamları gibi düşük maliyetlidir ve bu sebeple her geçen gün geleneksel medya reklamlarını geride bırakmaktadır. Harcanan maliyete oranla daha etkili sonuç almanızı sağlar. Çünkü detaylı hedef kitle belirlemesi yapılabilmektedir. Yaş aralığı, cinsiyet, konum, ilgi alanları ve demografik özelliklere göre yapılan hedef kitle belirlemesi ile bütçenizi gereksiz yere harcamazsınız.  Ayrıca reklamların hangi zaman aralığında yayında olacağını da belirleyebilirsiniz.

Google Reklamları Farklı Alt Modellere Sahip

Google Adwords reklamları ile sadece arama motoru sonuçlarında değil, çeşitli web sitelerinde de reklamınızı yayınlayabilirsiniz. Google reklamları görüntülü reklam modelinde markanızın dahil olduğu sektörle ilgili haber siteleri, içerik siteleri ve daha pek çok web sitede reklamınızı yayınlatabilirsiniz. Böylelikle sektör dahilindeki hedef kitlenize erişebilirsiniz. Ayrıca bu reklam modelinde görsel ve metin kullanıldığı için ilgi çekici bir tasarım ve merak uyandıran bir slogan ile hedef kitlenizi etkileyebilirsiniz.

Google AdWords reklamları; Google arama sonuçlarında belirli anahtar kelimelerde sitelerin üst sırada çıkmasını sağlar. Bunun yanı sıra markalara çeşitli web sitelerinde de hedef kitlelerine ulaşma imkanı sunar. Google kullanan ve markaların hedef kitlesi dahilinde olan kullanıcıların web siteye trafiğini sağlamak için tercih edilmektedir. Açık arttırmalı TBM (tıklama başı maliyet) sistemiyle çalışan bu reklam türü, pek çok marka tarafından tercih ediliyor. Nokta atışı hedef kitleye ulaşmayı sağlayan Google AdWords reklamlarının en büyük özelliği ise hem düşük hem yüksek bütçeyle yayınlanabilir olması, hızlı ve etkili sonuç vermesidir.

Google Adwords Reklam Modelleri

Google reklamları altında farklı reklam türleri bulunuyor. Yani Google reklamları arama ağı reklamlarından ibaret değil. Arama ağı reklamlarının yanı sıra GDN reklamları (Görüntülü Reklam Modelleri), Remarketing reklamlar, Merchant Center (Ürün Listeleme Reklamları), Youtube reklamları, Gmail reklamları da Google reklamları arasında yer alıyor.